Budowa schronu przydomowego
Budowa schronu przydomowego to proces, który zaczyna się od dokładnej analizy terenu i potrzeb klienta. Następnie, nasz zespół ekspertów tworzy indywidualny projekt, uwzględniając wszystkie specyfikacje i wymagania. Po zatwierdzeniu projektu schronu przydomowego, rozpoczyna się etap prefabrykacji opartej o konstrukcję stalową.
Struktura naszego schronu przydomowego wykonana jest ze stali konstrukcyjnej S355 oraz S235 najwyższej jakości i posiada wymagane atesty.
Konstrukcja składa się z blachy poszycia w grubości od 6mm oraz użebrowania zapewniającego odpowiednią sztywność i wytrzymałość. Prace spawalnicze prowadzone są przez uprawniony personel posiadający odpowiednie kwalifikacje pod nadzorem inżyniera spawalnika.
Gotowa konstrukcja poddawana jest badaniom nieniszczącym oraz testom szczelności a całość zostaje zabezpieczona antykorozyjnie przed działaniem czynników zewnętrznych.
W kolejnych etapach montowane są wymagane urządzenia oraz instalacje takie jak: instalacja elektryczna, filtrowentylacja (wraz z kanałami wentylacyjnymi), instalacja sanitarnej czy BMS (system automatyki budynkowej) oraz monitoring.
Następnie wykonywane są warstwy wykończeniowe oraz adaptacja przestrzeni zgodnie z ustalonym projektem wnętrz tj.: montaż podłogi, sufitów ewentualne wykończenia ścian, montaż zestawów meblowych oraz wyposażenie toalet i łazienek.
Do przydomowego schronu w zależności od indywidualnego projektu mogą prowadzić schody lub stopnie drabiny zabezpieczone stalowym włazem ochronnym. Zastosowana technologia siłowników pneumatycznych zapewnia możliwość swobodnego otwierania włazu. Sam właz spełnia wymagania drzwi ochronnych lub hermetyczno-ochronnych.
Gotowa konstrukcja montowana jest na wcześniej wykonanym fundamencie w lokalizacji docelowej wskazanej przez Klienta.
Na koniec, teren zagospodarowany zostaje zgodnie z wymaganiami Klienta, a schron jest gotowy do użytku.
Ile trwa budowa schronu przydomowego?
Czas budowy schronu przydomowego zależy od wielu czynników, takich jak ilość użytkowników, warunki techniczne czy indywidualne wymagania klienta i trwa od kilku do kilkunastu tygodni. W tym czasie prefabrykowana jest konstrukcja stalowa która stanowi zasadniczą część całego schronu. W zależności od projektu wytwarzane są poszczególne moduły tj.: moduł przedsionka wraz z wejściem i drzwiami ochronno-gazoszczelnymi, moduł pomieszczenia technicznego oraz filtrowentylacji, moduł sypialny, moduł części dziennej (wraz z aneksem kuchennym), moduł łazienki oraz moduł wyjścia awaryjnego. Po zakończeniu prefabrykacji wymaganych instalacji oraz wykończeń i zestawów meblowych, gotowy schron dostarczany jest w lokalizację docelową. Na miejscu montażu całość zostaje posadowiona na przygotowanym wcześniej fundamencie i przykryta warstw gruntu. Cały teren zostaje wyrównany a wyjścia i kanały wentylacyjne zabezpieczone i zamaskowane.